Moje produkty (0) | Serwis Klienta Biznesowego |

Obudowy metalowe KP-DB w marce IDEAL TS by Kanlux

W ramach uzupełniania oferty IDEAL TS by Kanlux wprowadziliśmy na rynek pierwsze obudowy metalowe własnej produkcji: KP-DB z szynami DIN, do zabudowy aparatury modułowej. Przeznaczone są one dla budownictwa publicznego i biurowego.

Zakres tych produktów pozwala realizować również instalacje w innych obszarach, chociażby jako rozdzielnice domowe w rozbudowanych instalacjach. Podstawowym założeniem jednak jest możliwość realizacji zaawansowanych instalacji elektrycznych, które można zbudować na podstawie obudowy KP-DB oraz aparatury modułowej marki IDEAL TS by Kanlux.

Zakres nowej oferty to 4 rodziny obudów. Wszystkie rodziny obudów metalowych mają od 2 do 6 rzędów (odstęp między rzędami to 135 mm). W każdym rzędzie możemy umieścić 18 lub 24 moduły. Daje to pojemność od 48 do 144 miejsc modułowych w jednej szafce.


Taki zakres w pełni odpowiada wysokim wymaganiom inwestycyjnym w obszarach budownictwa administracyjnego jak i komercyjnego. Biały kolor obudowy sprawia, że doskonale wpisują się zarówno w przestrzeń biurową, jak i w pomieszczenia w budynkach administracji publicznej. Obudowy z wszystkich rodzin w standardzie wyposażone są w zamek piórkowy bez kluczyka - otwarcie za pomocą dowolnego płaskiego elementu. W przypadku konieczności zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem istnieje także możliwość zastosowania zamka na kluczyk (KDB-M-KL). Obudowy, zarówno natynkowe jak i podtynkowe, spełniają wymogi montażu wewnątrz budynków – ich stopień szczelności wynosi IP30.
 

Obudowy o szerokości 18 modułów w rzędzie mają głębokość 115 mm, czyli można je montować w każdym rodzaju ścian, natomiast obudowy o szerokości 24 modułów to 145 mm głębokości. 


Obudowy natynkowe, 18 modułowe, to głębokość 125 mm, z kolei obudowy o szerokości 24 modułów - 145 mm, co umożliwia swobodne prowadzenie okablowanie rozdzielnicy, nawet przy maksymalnym wypełnieniu aparatami obudowy 6-rzędowej. Wszystkie rodziny obudów wyposażone są standardowo w listwy PE/N.


Obudowy podtynkowe dodatkowo wyposażone są w ramkę, która doskonale licuje się z powierzchnią montażową. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość regulacji głębokości osadzenia ramki w zakresie do 11 mm. 
 

Wyjaśnienie odnośnie kodyfikacji symbolu:


KP-DB-I-Mx-324
KP-DB – rodzina produktów (Kanlux Produkcja Distribution Box)
I – typ konstrukcji: I klasa izolacji
Mx – określenie typu drzwi i ramki oraz zabudowy: MF – rozdzielnica metalowa, zabudowa podtynkowa (Metal Flush) / MS – rozdzielnica metalowa, zabudowa natynkowa (Metal Surface)
324 – pojemność modułowa: pierwsza cyfra oznacza ilość rzędów (od dwóch do sześciu), kolejne – ilość modułów, które można umieścić w rzędzie, 324 oznacza rozdzielnicę trzy rzędową, gdzie w każdym rzędzie można umieścić 24 moduły.

Charakterystyka:


Rozdzielnice KP-DB-I-MF


To obudowy do montażu podtynkowego
•    Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
•    Klasa ochronności: I
•    Stopień ochrony obudowy: IP30
•    Napięcie znamionowe: AC 230/400V
•    Prąd znamionowy: 125A
•    Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.


 

Rozdzielnice KP-DB-I-MS


To rozdzielnice do montażu natynkowego
•    Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
•    Klasa ochronności: I
•    Stopień ochrony obudowy: IP30
•    Napięcie znamionowe: AC 230/400V
•    Prąd znamionowy: 125A
•    Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.
 

Produkty marki IDEAL TS by Kanlux to:

Gwarancja

Produkty z Europy
i własnej produkcji

Zaufanie wśród
Elektroinstalatorów

Własne laboratorium
badawcze

Błyskawiczna
dostawa

Porównaj produkty()
Porównaj produkty